שרון ג'ורג'י

בני נוער

על בני נוער

אחת האהבות הגדולות שלי היא עבודה עם בני נוער, לתפיסתי טווח הגילאים המוגדר כנוער מאוד התרחב בעשורים האחרונים והוא נע מ 12-22, מצד אחד ההתבגרות מתחילה פעמים רבות מוקדם מאוד ומצד שני היא נמשכת לאורך יותר שנים.

לאורך השנים פגשתי נערים ונערות שמוגדרים כבעלי הפרעת קשב( תחום אותו למדתי לעומק כשבני הבכור אובחן כ ADD בכיתה א), כבעלי לקויות למידה, קשיים חברתיים ושאלות בנושא הזהות המינית.

בכל פעם מחדש הוקסמתי, כל נער ונערה שפגשתי וזכיתי להיכנס לעולמם הפנימי, חשפו בפני נפש ייחודית, מלאה בהשראה ויצירתיות, דמיון פורה וחשיבה שונה.

חלקם נתקלו בקושי בביטוי, הרגישו דחויים על ידי חברה שמקדשת איכויות שאין להם, חלקם ויתרו והגדירו את עצמם כמוזרים, לא שייכים, לא שווים.

מה שהיה משותף לכולם, היא מהירות השינוי, ברגע ששיקפתי להם את הפנימיות המעניינת, המיוחדת, והיפה שלהם, הם המריאו מעבר למה שהאמינו.

לאורך השנים היו פגישות של בכי ופגישות של צחוק, ציירנו, דיברנו פילוסופיה, דיברנו על מוזיקה והיסטוריה. למדתי ולימדתי, ובעיקר היינו בגובה העיניים. וראיתי איך מפגישה לפגישה העצמי מתחזק, הגוף נהיה זקוף יותר, המבט ישיר יותר, הנוכחות מתעצמת.

הכל עניין של נקודת מבט, כשהיא משתנה כל המציאות משתנה יחד איתה.

לחלקם היו חסרים כלי תקשורת בסיסיים, אבל הם למדו מהר ועם בטחון ואמונה בעצמם גם הצליחו לתרגל וליישם.

כאמא, כל כך מרגש עבורי לראות את האושר וההקלה של ההורים כשהם רואים את הילד שלהם משתלב חברתית, מוצא תחומי עניין ומשקיע בהם, ממקסם את היכולות הלימודיות שלו וכשזה נכון, מצליח להתגייס לצבא ולסיים שירות.

אז אם אתם מזהים את הילד שלכם בין המילים, אשמח ללוות גם אתכם, לשינוי שיאפשר לילד שלכם להביא את עצמו לידי ביטוי ולפרוח ברמה האישית והחברתית.

מוזמנים ליצור קשר

באהבה,שרון