שרון ג'ורג'י

מחלות אוטואימוניות וסרטן

מחלות אוטואימוניות וסרטן

מה גורם למערכת החיסון לתקוף את גופנו וכוחותינו?

כשהייתי בת 17 חליתי בדלקת מפרקים שיגרונית, אחת לכמה שבועות התנפחו וכאבו מפרקים שונים בגוף, ולעיתים הגעתי למצב שלא יכולתי ללכת.

זו הייתה שנה אחרונה בתיכון, הייתי תלמידה מצוינת ששאפה גבוה, ההורים עברו תהליך גירושין לא פשוט, הייתי אחרי פרידה מחבר ראשון ולמרות שהרגשתי טוב עם עצמי, כנראה כוחות הנפש שלי נחלשו.

במשך שנה חוויתי התקפים לא פשוטים, אבל הייתי כל כך עסוקה שהחלטתי שזה יעלם כמו שזה בא והמשכתי את חיי כרגיל כשאני מדמיינת שהכל בסדר והגוף בריא לחלוטין (באותה תקופה לא שמעתי עדיין על דמיון מודרך, תת מודע וטכניקות ריפוי אבל הייתה לי אינטואיציה טובה והקשבה פנימית)

לאחר כשנה הרופאים היו המומים, הבדיקות שבמשך כשנה הראו דלקתיות קשה בגוף החלו להשתפר ולקראת גיוסי לצה"ל הייתי כבר בריאה לחלוטין בלי זכר למחלה וכל זה ללא תרופות.

מערכת החיסון שלנו היא מערכת מופלאה שעובדת ללא הרף על מנת להגן עלינו מפני פולשים חיצוניים. יחד עם זאת, לעיתים, מסיבות שעדיין אינן נהירות לחלוטין למדע, הפעולה שלה מוגזמת או מופנית כלפי האובייקט הלא נכון.

 

*אלרגיה היא מצב בו המערכת מזהה גורם "תמים" כמסוכן ויוצאת למלחמה לא הכרחית ולא אפקטיבית אשר מייצרת תופעות לוואי בצורת תסמינים אלרגניים. על פי הNLP מדובר בלמידה מוטעית של המוח וניתן לתכנת את המוח מחדש וללמד אותו תגובה חדשה לאותו גורם זר (אנטיגן).

* מחלה אוטואימונית היא מצב בו מערכת החיסון תוקפת תאים או רקמות בגוף ובעצם מפנה את האש במקום להגנה מגורמים חיצוניים, למתקפה פנימית על איברי הגוף. יש כ-100 מחלות אוטואימוניות לדוג: קרוהן, דלקת מפרקים שגרונית, טרשת נפוצה, מחלות כבד ועוד.

בטיפול NLP ודמיון מודרך אנחנו מלמדים את מערכת החיסון לזהות מחדש את התאים "הטובים" ולבדל אותם מהגורמים החיצוניים המהווים סכנה לגוף.

*סרטן לא נחשב כמחלה אוטואימונית אלא מצב בו תאי הגוף מתחלקים באופן בלתי מבוקר ומייצרים גידולים ולעיתים אף גרורות. העבודה עם חולי סרטן בכלים של דמיון מודרך לאורך השנים נמצאה כיעילה ביותר  במחקרים הרבים שנערכו בנושא.

בין החוקרים שהשתמשו בכוח הדמיון ותת המודע בעבודה עם חולי סרטן היו בני הזוג סימונטון

ד"ר קארל סימנוטון (אונקולוג)וסטפני סימונטון (פסיכולוגית) שכתבו את ספר " לשוב להיות בריא", ד"ר ברני סגל (מנתח סרטן) שכתב את הספרים" אהבה רפואה וניסים" ו" חיים, אהבה ובריאות".

בתהליך הטיפולי אנחנו מחזקים את הכוחות הפנימיים, לומדים טכניקות הרפיה, מלמדים את המערכת החיסונית לפעול ביעילות, מביאים למודעות קונפליקטים פנימיים שהיוו קרקע פורייה להופעת המחלה ומגייסים את הכוחות העצומים של הגוף והנפש להבראה.

מוזמנים ליצור קשר לפגישת היכרות בה נברר יחד האם התהליך הטיפולי יכול לסייע גם לכם, באהבה, שרון.