שרון ג'ורג'י

תאריך

יצירת חזון חיובי

כדי שנוכל לממש את היכולות שלנו ולהגשים את הרצונות שלנו אנו צריכים להגדיר מה אנו רוצים. נשמע פשוט,  ויחד עם זאת מצריך דיוק, כי מה שאנו מגדירים וממקדים את התודעה שלנו בו, עומד להתגשם!

תת המודע מגיב למחשבות שלנו, יש לו אופי תגובתי. תת מודע לא בוחן האם המחשבות שלנו נכונות או לא האם הן טובות לנו או מזיקות הוא פשוט ממלא אחר ההוראות.

אם אני במודע אומרת אין לי מספיק כסף לקנות את השמלה הזו, תת מודע מאמין לי ודואג שאכן לא אוכל לקנות את השמלה.

אנחנו אחראיים לתוכן של המחשבות שלנו ולכן חשוב מאוד להיות מודעים לדיבור הפנימי, למזון המחשבתי שאנו מזינים בו את התודעה שלנו.

עשו הרבה מחקרים בנושא מטרות, אחד המחקרים נעשה בקולג' בארה"ב, חילקו כיתה ל2 , חצי כיתה רשמה מטרות שרוצים להשיג ב20 שנים הבאות וחצי כיתה לא עשו את הרשימה הזו.

אחרי 25 שנה בדקו הישגים כלכליים של 2 הקבוצות, גילו שאלה שכתבו את המטרות שלהם, הרוויחו פי 3 מאלה שלא כתבו מטרות.

יש המון עוצמה בהצבת מטרות.

איך יוצרים חזון?

אמרנו שהחזון צריך להיות חיובי כי תת מודע מתמקד במה שאנו מציגים בפניו.

אם אומר לכם לא לחשוב עכשיו על אריות ורודים, לא לראות תמונה של אריות ורודים , נחשוב על אריות ורודים. לכן אם אגיד שאני לא רוצה להיכשל- תת מודע יצייר תמונה של כישלון, עדיף להגיד שאני רוצה להצליח, לפרט מה זו הצלחה עבורי, איך ארגיש, מה אראה, איך אחשוב, מה אשמע, הכי מפורט שאני יכולה. תת מודע יצייר תמונה של הצלחה.

ממש כמוwaze, אין טעם שאגיד לו איפה אני לא רוצה להיות, אלא שאפרט במדויק איפה אני רוצה להיות.

חשוב גם שאתן את הדעת מה מידת השליטה שיש לי על התוצאה, אם אין לי השפעה, לדוג' להיות יותר גבוהה, אין טעם להגדיר זאת כמטרה, אם התוצאה לא באחריותי לדוג' שמישהו אחר יתנהג כמו שאני רוצה- זה לא באחריותי ולכן זו לא מטרה שאגדיר.

כשאני מגדירה מטרה כדאי שאפרט אותה כמה שיותר כדי שתת מודע יבין בדיוק מה אני רוצה.

אם אומרים להיות מאושר- מה בדיוק יעשה אותי מאושר, אם אומרים ביטחון עצמי – מה בדיוק יאפשר לי הביטחון העצמי הזה, מה אשיג שאין לי עכשיו.

אז מטרה חיובית ומפורטת, היא התחלה טובה, אח"כ נזהה את החלק שבשליטתנו בהשגת המטרה, ונבדוק איך היא משתלבת עם שאר האספקטים של חיינו. לפעמים גם מטרה נפלאה לא נמצאת בהלימה עם צרכים אחרים שלי וזה יכול להוות חסם להגשמה.

לסיכום:

  1. מטרה חיובית ומפורטת
  2. מה החלק שבשליטתי
  3. האם המטרה נמצאת בהלימה לשאר האספקטים בחיי
  4. מה ארוויח ועל מה אוותר כשאשיג אותה

עכשיו כשיש לנו מטרה, הדרך הופכת להיות הרבה יותר ממוקדת.

עם חיבור ליכולות שלנו, לכוחות הפנימיים, לאמון בעצמנו… גם חלומות גדולים הופכים למציאות.

בהצלחה!

מאמרים
נוספים