שרון ג'ורג'י

חרדות וטראומות

חרדות

חרדה היא אובדן אמון בעצמי, בעולם. המחשבה שהמציאות המוכרת והבטוחה לא תתקיים מעוררת חרדה קיומית ודאגה מפני העומד להגיע.

כולנו חווים רגעים של דאגה וחשש מהבאות, אך לעיתים הרגעים האלה הופכים לחרדה מתמשכת אשר לא מאפשרת לנו בחירה ומצמצמת את חופש ההתנסות שלנו בעולם. כשמתחילים להימנע מפעולות מסוימות או מצבים מסוימים, החרדה מתעצמת ובעצם נכנסים למעגל שלילי של חרדה והימנעות אשר מזין את עצמו.

לאורך השנים פגשתי בקליניקה הרבה מאוד מופעים של חרדה ופחד.

חרדה כלכלית, פחד קהל, חרדה חברתית, חרדת מבחנים, פחד מטיסות, פחד מאינטימיות, פחד להתחייב, חרדה מהריון ולידה, התקפי חרדה ועוד.

החרדה גורמת לסבל, יוצרת הימנעות, מצמצת את חוויית החיים ולעיתים אף יכולה להביא לדיכאון.

יש לה מרכיבים פיזיים- הזעה מוגברת, בחילות, כאבי בטן, שלשולים, רעד, יובש בפה, דפיקות לב, כאבי שרירים.

מרכיבים רגשיים: פחד, חוסר אונים, בושה ורצון לברוח ולהימלט מגורם הפחד.

מרכיבים מחשבתיים: מחשבות טורדניות, דאגות, תסריטים שליליים ותמונות מבשרות רע.

מרכיבים התנהגותיים:  הימנעות מהמצב "המסוכן" ולעיתים התכנסות וריחוק.

פיתחתי גישה ייחודית להתמודדות עם חרדות אשר מאפשרת לחיות חיים מלאים ומספקים יותר. הגישה משלבת כלים לחיזוק הערך העצמי, עבודה עם תת המודע לזיהוי שורש הפחד ותכנות מחדש של מערכת הלמידה הפנימית אשר לומדת להגיב באופן מידתי לגירויים החיצוניים.

לעיתים, החרדה יכולה להופיע לפני שינויים משמעותיים בחיים. מעבר דירה, שינוי מקום עבודה, חתונה, ילד ראשון, גירושין ועוד. בתהליך נבדוק איזה מידע סותר שינוי נמצא בתת המודע ואיך ניתן לרתום את הכוחות הפנימיים לתהליך של גדילה וצמיחה, מתוך הבנה שכל שינוי מאפשר לנו העמקה של ההיכרות עם עצמנו וגדילה לשלב הבא של ההתפתחות שלנו.

 

אין צורך להתמודד לבד עם חרדה,

יחד נבדוק איך מייצרים מציאות חדשה.

באהבה,שרון.

טראומות

מצבי קיצון בהם הנפש נפגעת ואיננה יודעת כיצד להתמודד עם מה שאירע, ואיך החיים יכולים להמשיך מכאן והלאה. הטראומה נוטה לחזור בפלשבקים או היזכרויות שמשתקות את המערכת או יוצרות תגובות קיצוניות. אצל כל אחד התופעות יכולות להיות שונות אבל האירוע עצמו בין אם חד פעמי ובין אם מתמשך יוצר מצב של קושי להתנהל ביומיום.

כשאנחנו חושבים על טראומות מייד עולים לראש מצבים של התעללות מינית ואלימות, תאונות, הלם קרב, מחלה ואובדן. אכן אלה אירועים עם פוטנציאל טראומה משמעותי והטיפול בהם הכרחי ואפקטיבי על מנת לקיים חיים מלאים ומספקים.

יחד עם זאת מניסיוני מצאתי שרובינו נושאים אירועים טראומתיים בעברנו. לעיתים מצבים שעבור האחד הם חלק מהחיים, יכולים להיות טראומתיים עבור האחר, ולהשפיע על הבחירות שלו באופן בלתי מודע.

עלבון צורב מהמורה, ילד שנשכח בגן, פרידה מהחבר הראשון, בגידה של חברה טובה, גננת שעיקמה את הפנים לציור היפה והמושקע שציירנו, ריב של ההורים באמצע הלילה, אמא שצועקת על אבא שאין כסף…תת מודע מגיב לאירועים בהתאם ליכולת שלנו להבין ולהכיל אותם ומקבל החלטות אשר מעצבות את חיינו.

בתהליך הריפוי אנחנו חוקרים אילו רישומים טראומתיים קיימים בתת מודע אשר מעכבים אותנו מלייצר שינוי במציאות. בין אם מדובר באירועים קשים ומתמשכים או באירועים נקודתיים יש כלים אפקטיביים מאוד בריפוי טראומות אשר משחררים את האנרגיה החוסמת ומאפשרים לרתום את הכוחות הפנימיים להגשמה ויצירה.

ממש אין צורך לשאת את הרישומים הטראומתיים בתוכנו, כדאי ורצוי לרפא ולשחרר את עצמנו מאותם מטענים כובלים ולאפשר לעצמנו את החופש להיות האדריכלים של חיינו.

לתיאום פגישת ייעוץ

באהבה,שרון.